Oferujemy profesjonalne usługi posadzkarskie, specjalizujemy się głównie w wylewkach anhydrytowych na ogrzewanie podłogowe. Posiadamy bogady bagaż doświadczeń, fachową wiedzę oraz działamy na najlepszych materiałach.
Wylewki anhydrytowe produkowane są na bazie anhydrytu, czyli materiale o podobnej budowie do gipsu. Najlepiej sprawdzają sie przy ogrzewaniu podłogowym. Jest to jednak droższy sposób niż na przykład wylewka cementowa, jednak ludzie wybierają to metodę, ponieważ wylewka anhydrytowa jest znacznie łatwiejsza i szybsza w przygotowaniu. Posiada także właściwości samopoziomujące, a co ważniejsze nie posada nacięć dylatacyjnych oraz nie potrzebne jest zbrojenie. Ogrzewanie podłogowe stosowane jest powszechnie w budownictwie ze względu na estetykę i walory ekonomiczne. Najważniejsze jest zastosowanie materiałów, które będą pełniły rolę grzejnika. Najlepszym wyborem jest jastrych anhydrytowy, który znakomicie sprawdza sie w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym. Jastrych anhydrytowy to rodzaj wylewki, którą przykrywa się rurki grzejne. Im warstwa będzie miała mniejszy opór przewodzenia i im cieńsza będzie tym szybciej i więcej ciepła przekaże. Stosowanie jastrychu anhydrytowego w ogrzewaniu podłogowym wyklucza takie problemy jak istnienie pustek powietrznych w masie posadzkowej spowodowanych przez nie całkowite przyleganie do rurek grzejnych. Wylewka jastrychu anhydrytowego wynosi od 4, do 5,5 cm. Jastrych anhydrytowy charakteryzuje sie wysokim współczynnikiem przenikania ciepła, ściśle przylega do rurki grzejnej i nie posiada porów i pustek powietrznych w masie posadzkowej. Właśnie powyższe argumenty decydują o tym, że jastrych anhydrytowy znakomicie sprawdza się w polaczeniu z ogrzewaniem podłogowym.
Wylewki anhydrytowe juz zdążyły udowodnić, że przewyższają, jakością swoich poprzedników takich jak na przykład wylewki cementowe. Wylewki anhydrytowe są trwalsze, łatwiejsze w wykonaniu i lepiej sprawdzają się w połączeniu z ogrzewanie połogowym. Jak wszystko tak i wylewki anhydrytowe posiada wady jak i zalety. Do zalet należą przede wszystkim: idealne wykończenie bez względu na obszar, brak konieczności stosowania szczelin dylatacyjnych, niepalność posadzki, , posiada wysoki stopień płynności, dzięki czemu wylewka łatwo rozlewa się po powierzchni, wylewkę można stosować nawet na małych powierzchniach. Wylewka anhydrytowa ma znaczny wpływ na zwiększenie wydajności ogrzewania przy wykorzystaniu jej z udziałem ogrzewania podłogowego. Poza tym można szybko użytkować obszar zalanej powierzchni, ponieważ już po 2 dniach, a po tygodniu po wylaniu wylewki anhydrytowej można uruchomić ogrzewanie podłogowe. Chyba jedyną wadą wylewki anhydrytowej jest fakt, iż anhydryt jest substancją higroskopijna i nie można go używać na zewnątrz ani w pomieszczeniach wilgotnych. Nie można używać wylewki anhydrytowej na balkonach czy tarasach, jeżeli zależy nam na jej właściwym działaniu. Warto, więc zainwestować większe pieniądze w wylewkę anhydrytową i cieszyć sie jej ilością zalet w zastosowaniu i użytkowaniu. Warte są swojej ceny patrząc na to, ile w niej korzyści. Wylewki anhydrytowe to na prawdę dobry wybór, jeżeli zależy nam na odpowiednim gruncie pod stopami w naszym domu. Nie ma co wybierać tańszych rozwiązań.